Промовирај

Промовирај ја твојата веб страна бесплатно
 
HomeHome  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

Share | 
 

 debagiraj

Go down 
АвторПорака
debagirajБрој на мислења : 2
Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: debagiraj   Пон Апр 14, 2008 8:26 pm

DeBagiraj
Форумот т.е целиот проект е сеуште во изработка но си реков зошто да не го пуштам за јавноста.
направен е т.е. модифициран CMS (јоомла) но имам проблеми да ја направам истата тема и за портал но тоа отом потом.

Целта е да се соберат сите информатичати и оние кои сакаа и имаат допирни точки со информатиката на едно место. Дискусии, објавување на трикови финти и се друго поврзано со ИТ.
имам големи планови за него но сега за сега форум портал додека добијам активни членови.
Доколку мислиш дека можеш да придонесеш можеш да аплицираш на сл линк
има неколку категории како:

Администрација: одржување на декстоп како и на сервер компјутери нивна сигурност, Мрежна администрација, драјвери и др.
Windows: е одделен како посeбна категорија од администрација(бидејќи поголем број на корисници го користат).
Програмирање: се во врска си програмските јазици кои ке ги најдете во подкатегоријата,
разен софтвер компајлери, лекции, примери и др.
Пребарувачи: Web и десктоп пребарувачи, софтвер, искуства за оптимизација и подобрување на ранг на google и останати пребарувачи.
Мобилни и преносни уреди: Новитети, хардвер софтвер како и нивни додатоци.
Интернет: Web Прелистувачи, софтвер заштита, дискусии за web хостинг и домаини.
Web дизајн и Развој: новитети, web стандарди, web апликации и програмски јазици, разни CMS, форуми и развој на бази.
Дизајн: Категорија за графичка уметност, лекции софтвер, додатоци, техники.
Хардвер: Новитети, видови на хардвер поделени во неколку категории, Зголемување на нивните перформанси, како и визуелни модификации подобрувања(MOD's)
IT: бизнис политика кај нас и во целиот свет, новисти.
Огласи: Доколку нудите или барате работа.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
 
debagiraj
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Промовирај :: Промоција на веб страни :: Форуми-
Отиди до: