Промовирај

Промовирај ја твојата веб страна бесплатно
 
HomeHome  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

Share
 

 Се бараат модератори

Go down 
АвторПорака
Admin
Администратор
Администратор
Admin

Male Број на мислења : 131
Локација : Куманово
Registration date : 2008-03-22

Се бараат модератори Empty
ПишувањеПредмет: Се бараат модератори   Се бараат модератори Icon_minitimeНед Јан 25, 2009 12:23 pm

Се бараат модератори што ќе ги модерираат форумите:
Се бараат модератори EmptyБлоговиПорталиФорумиOстанатиЗа да бидете модератор не треба да имате многу мислења, ниту да сте биле активни до сега. Треба само откако ќе станете модератор
-Да ги бришете темите што не се промоции
-Да ги поставувате темите како важни доколку таа веб страна има повратен линк од промовирај на нивната почетна страна (индекс)
-Да ги бришете дуплите теми
-Да ги проверувате барем еднаш неделно сите теми во тој форум
-Да ги заклучувате темите што немаат линк во нив
-Да ги заклучувате темите кога има грешка во линкот (страната не постои, пропуштен/и бројки/букви во линкот..)

Пријавете се во оваа тема доколку мислите дека можете да бидете модератори
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.promoviraj.co.cc
Mr.HyPNoTiCk^
Модератор
Модератор


Број на мислења : 6
Registration date : 2009-01-25

Се бараат модератори Empty
ПишувањеПредмет: Re: Се бараат модератори   Се бараат модератори Icon_minitimeНед Јан 25, 2009 3:15 pm

Еве јас се пријавувам Smile santa
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Admin
Администратор
Администратор
Admin

Male Број на мислења : 131
Локација : Куманово
Registration date : 2008-03-22

Се бараат модератори Empty
ПишувањеПредмет: Re: Се бараат модератори   Се бараат модератори Icon_minitimeНед Јан 25, 2009 3:16 pm

За кој форум?
wSf веќе се пријави за форумот Портали и тој е зафатен.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.promoviraj.co.cc
Mr.HyPNoTiCk^
Модератор
Модератор


Број на мислења : 6
Registration date : 2009-01-25

Се бараат модератори Empty
ПишувањеПредмет: Re: Се бараат модератори   Се бараат модератори Icon_minitimeНед Јан 25, 2009 3:22 pm

Форуми Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Admin
Администратор
Администратор
Admin

Male Број на мислења : 131
Локација : Куманово
Registration date : 2008-03-22

Се бараат модератори Empty
ПишувањеПредмет: Re: Се бараат модератори   Се бараат модератори Icon_minitimeНед Јан 25, 2009 3:24 pm

Те ставив модератор на Форуми. Доколку имаш прашања или проблеми слободно прашај по ПП или во темата што е наменета за тоа.

Сега се бараат уште двајца што ќе ги модерираат форумите
Блогови и Останати
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.promoviraj.co.cc
Mir4e
Модератор
Модератор
Mir4e

Male Број на мислења : 11
Age : 26
Локација : Strumica
Registration date : 2009-01-25

Се бараат модератори Empty
ПишувањеПредмет: Се барат модератори   Се бараат модератори Icon_minitimeНед Јан 25, 2009 5:38 pm

Еве и јас се пријавувам за Останати.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Admin
Администратор
Администратор
Admin

Male Број на мислења : 131
Локација : Куманово
Registration date : 2008-03-22

Се бараат модератори Empty
ПишувањеПредмет: Re: Се бараат модератори   Се бараат модератори Icon_minitimeНед Јан 25, 2009 5:42 pm

Поставен си модератор на Останати.
Ако имаш прашања или проблеми со модерирањето слободно прашај.
Сега се бара уште еден модератор за Блогови
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.promoviraj.co.cc
kiretase
ГостинСе бараат модератори Empty
ПишувањеПредмет: Re: Се бараат модератори   Се бараат модератори Icon_minitimeНед Јан 25, 2009 9:34 pm

Можам да бидам јас !
Вратете се на почетокот Go down
Admin
Администратор
Администратор
Admin

Male Број на мислења : 131
Локација : Куманово
Registration date : 2008-03-22

Се бараат модератори Empty
ПишувањеПредмет: Re: Се бараат модератори   Се бараат модератори Icon_minitimeНед Јан 25, 2009 9:38 pm

Не ни си регистриран, како ќе бидеш ? Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.promoviraj.co.cc
Magical StormБрој на мислења : 21
Registration date : 2008-03-22

Се бараат модератори Empty
ПишувањеПредмет: Re: Се бараат модератори   Се бараат модератори Icon_minitimeПон Јан 26, 2009 2:22 am

Mене може Wink ... за било што таму Wink пиши ми на мсн за подетални информации
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Magical StormБрој на мислења : 21
Registration date : 2008-03-22

Се бараат модератори Empty
ПишувањеПредмет: Re: Се бараат модератори   Се бараат модератори Icon_minitimeПон Јан 26, 2009 2:23 am

нека биде за портали Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Admin
Администратор
Администратор
Admin

Male Број на мислења : 131
Локација : Куманово
Registration date : 2008-03-22

Се бараат модератори Empty
ПишувањеПредмет: Re: Се бараат модератори   Се бараат модератори Icon_minitimeПон Јан 26, 2009 2:06 pm

Зафатено е портали Sad
Ако сакаш блогови може
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.promoviraj.co.cc
lord4eБрој на мислења : 2
Registration date : 2008-07-23

Се бараат модератори Empty
ПишувањеПредмет: Re: Се бараат модератори   Се бараат модератори Icon_minitimeПон Јан 26, 2009 10:01 pm

со среќа во потргата Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
lord4eБрој на мислења : 2
Registration date : 2008-07-23

Се бараат модератори Empty
ПишувањеПредмет: Re: Се бараат модератори   Се бараат модератори Icon_minitimeПон Јан 26, 2009 10:03 pm

потрагата * :D
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
DarklorD
Модератор
Модератор
DarklorD

Број на мислења : 12
Registration date : 2008-08-15

Се бараат модератори Empty
ПишувањеПредмет: Re: Се бараат модератори   Се бараат модератори Icon_minitimeВто Јан 27, 2009 2:30 pm

Ike ако може на блогови или ако е зафатено и ако има место на некој др форум стави ме Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Admin
Администратор
Администратор
Admin

Male Број на мислења : 131
Локација : Куманово
Registration date : 2008-03-22

Се бараат модератори Empty
ПишувањеПредмет: Re: Се бараат модератори   Се бараат модератори Icon_minitimeВто Јан 27, 2009 10:28 pm

DarklorD напиша:
Ike ако може на блогови или ако е зафатено и ако има место на некој др форум стави ме Smile
Поставен си модератор на Блогови

Сега за сега не се потребни нови модератори. Кога ќе бидат потребни нови ќе пишам во темава
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.promoviraj.co.cc
Sponsored content
Се бараат модератори Empty
ПишувањеПредмет: Re: Се бараат модератори   Се бараат модератори Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Се бараат модератори
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Промовирај :: За форумов-
Отиди до: